Krajowa baza profesjonalnych operatorów dronów - usługi i zlecenia inżynieryjne.

 
 
 
 
Strona główna > Aktualności > Informacja o wdrożeniu PansaUTM 1.2

Dodano 2021-02-25 (komentarzy 0)

Informacja o wdrożeniu PansaUTM 1.2

Wróć do listy artykułów
Informacja o wdrożeniu PansaUTM 1.2

3 lutego br. planowane jest wdrożenie do użytku operacyjnego systemu PansaUTM w wersji 1.2. Wdrożenie będzie dotyczyło wszystkich stref kontrolowanych lotnisk (CTR, z wyjątkiem CTR EPRA) i sektorów FIS w Polsce (FIR EPWW). Większość zmian w systemie dotyczy interfejsu i funkcjonalności wykorzystywanych przez kontrolerów TWR i informatorów FIS. Pojawią się też nowe funkcjonalności dla pilotów i operatorów BSP:

  • funkcja OVERDUE – pilot BSP otrzymuje informacje o kończącym się czasie zaakceptowanego przez kontrolera TWR check-inu oraz o jego przekroczeniu. Tym samym wzrasta poziom bezpieczeństwa wykonywania operacji BSP w przestrzeni kontrolowanej oraz maleje prawdopodobieństwo nielegalnego wykonywania lotu BSP w CTR z powodu przekroczenia zgłoszonego czasu lotu, na który obowiązuje jego akceptacja;
  • funkcja skracająca czas planowania lotu dla służb ratunkowych i służb porządku publicznego;
  • funkcja „super-pilot” skracająca czas planowania lotu dla najczęściej wykonujących loty operatorów.

Podstawowe funkcjonalności i logika działania systemu pozostają bez zmian w stosunku do wersji 1.1. Obecnie PAŻP pracuje nad pełną integracja systemu PansaUTM z przepisami europejskimi oraz wdrożeniem kolejnych funkcji systemu.

#źródło artykułu : PANSA

 

Komentarze:

Aby dodać komentarz zaloguj się na swoje konto